Krym pracuje na projektu, jenž má zajistit zásobování vodou severní části poloostrova

Projektem na přepravu vody na sever Krymského poloostrova k velkým průmyslovým podnikům se zabývají místní úřady, napsal na svém Facebooku krymský premiér Sergej Aksjonov.

Podle něj o projektu se jednalo na zasedání věnovaném problémům se zásobováním vodou na poloostrově, kterému předsedal ruský ministr životního prostřední Sergej Donskoj.

„Spolu se Sergejem Jefremovičem (Donským) jsme již projednali hlavní úkoly, které před námi stojí, abychom vyřešili problém s nedostatkem vody. Zazněly návrhy, které by umožnily přepravovat vodu na Severní Krym pro zajištění fungování podniků Krymskij titan a Krymskij sodovyj zavod. Tento projekt je zatím ve fázi přípravy, ale domnívám se, že dokážeme nalézt cestu ven ze vzniklé situace,“ napsal Aksjonov.

Dále uvedl, že regionem s největším nedostatkem vody nadále zůstává východní Krym: Kerč, Feodoský-Sudakský region a zůstávají problémy v Jaltě a na Jižním břehu Krymu.

„Nicméně v důsledku dříve přijatých opatření všechny obce republiky jsou zcela zajištěny vodou. Deficit vody se katastroficky neodrazil ani na potřebách obyvatel a ani v turistickém sektoru,“ napsal Aksjonov.


Není zde článek celý?