Kyjev aktivně používá politiku železné opony, domnívá se Krym

Kyjevská vláda, která chce dosáhnout informační, politické a ekonomické izolace Krymu, přešla do aktivního stádia politiky železné opony, domnívá se předseda státního výboru krymské vlády pro mezinárodní otázky Zaur Smirnov.

Dříve vedoucí Svazu novinářů Krymu Andrej Trofimov oznámil, že mu během konference OBSE ve Varšavě ukrajinská delegace hrozila sankcemi a začleněním skandálně známé stránky Mirotvorec do databáze. Ukrajinskou stranu pobouřily pokusy novináře dostat k mezinárodní veřejnosti reálnou situaci na poloostrově.

„Kyjev se nepřestává pokoušet o izolování poloostrova. Tvoří se informační, politické a ekonomické bariéry. Příkladem jsou vodní, potravinová, dopravní a energetická blokáda, pronásledování cizinců kvůli návštěvě poloostrova a také hon obyvatelů Krymu na mezinárodních polích. Kyjev svým pokoušením o zastavení vynášení jakékoli informace o rozvoji poloostrova a vědomém výběrů obyvatel Krymu při znovuspojení s Ruskem přešel do aktivního stádia politiky železné opony,“ řekl RIA Novosti Smirnov.

Zároveň zdůraznil, že podobná politika vůči Krymu je historicky odsouzena k fiasku.


Není zde článek celý?