Kyjev připravuje provokaci s armádou oblečenou v ruských uniformách, prohlásili v DLR

Armáda připravuje provokace s použitím ruských vojenských uniforem, aby bylo možné znovu obvinit Moskvu z přítomnosti na východě Ukrajiny, prohlásil náměstek ředitele operativního velení samozvané Doněcké lidové republiky Eduard Basurin.

Podle jeho slov jednotky sil speciálních operací již začaly dostávat ruské oděvy. Provokace se plánují poblíž linie dotyku ve směru na Doněck a Mariupol.

Vojáky oblečené do ruských uniforem mají natáčet zástupci OBSE, aby mohli potom obvinit ruskou armádu „z přítomnosti v Donbasu a ze lživých kriminálních činů“, řekl Basurin.

V DLR zmínili, že přivedení mírotvůrců pro ochranu pracovníků OBSE se může stát jedním z opatření na zabránění provokacím ze strany ukrajinské armády. Mandát takové mise ale musí být schválen republikou.

Kyjev dříve opakovaně obviňoval Moskvu z vměšování do ukrajinských záležitostí. Rusko to odmítá a označuje podobná obvinění za nepřípustná. Na ruském ministerstvu obrany opakovaně říkali, že nedodávají domobrancům obrněnou techniku, munici ani jinou pomoc.


Není zde článek celý?