Kyjevský soud pokutoval ruskou leteckou společnost za lety nad Krymem

Hospodářský soud Kyjevské oblasti rozhodl, že ruská letecká společnost má vyplatit kolem 380 tisíc dolarů za to, že létá nad Krymem, oznámila tisková mluvčí ukrajinské generální prokuratury Larisa Sarganová na svém Facebooku.

Žalobu podala prokuratura Autonomní republiky Krym (struktura, která se zachovala v rámci ukrajinské generální prokuratury po znovusjednocení Krymu s Ruskem — pozn. red.).

Podle Sarganové letecká společnost neodváděla platby za služby letecké navigace v nebi nad Černým mořem „v mezích Simferopolského obvodu letové informace“.
Odpůrce byl vyrozuměn o soudním řízení rozhodčím soudem v Moskvě v rámci mezinárodní právní spolupráce, dodala tisková mluvčí.

Není to poprvé, co se ukrajinské úřady snaží vysoudit peníze na ruských leteckých společnostech. V minulém roce ukrajinská Státní letecká služba uložila ruským aerolinkám létajícím na Krym pokutu ve výši 27 milionů dolarů. Na Krymu toto rozhodnutí nazvali „další hloupostí“ ukrajinských úřadů.

Experti označili tyto pokuty za absurdní, neboť ruské společnosti nelétají na Ukrajinu. Přímé lety mezi oběma zeměmi byly pozastaveny 25. října 2015.


Není zde článek celý?