Lavrov označil situaci na Korejském poloostrově za kritickou

Ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov v průběhu schůzky se šéfem MZV Japonska Taró Kónem na okraji zasedání Valného shromáždění OSN označil situaci na Korejském poloostrově za kritickou.

Na pozadí vyostření situace v regionu pokládá Moskva za žádoucí stálý dialog s Tokiem o problému bezpečnosti, podotkl Lavrov.

Označil za „velmi užitečnou“ výměnu názorů mezi ruským prezidentem a japonským premiérem o otázkách mezinárodních vztahů „včetně problémů bezpečnosti v našem společném regionu“.

„Pokládáme stálý dialog mezi Ruskem a Japonskem o problémech bezpečnosti v Severovýchodní Asii za velmi a velmi potřebný, především v souvislosti s kritickou situací, která se vytváří na Korejském poloostrově. Tím vzácnější je dnešní možnost výměny názorů v této a jiných otázkách“, řekl ruský ministr.

Na MZV podle výsledků schůzky dodali, že Lavrov a Kóno si vyměnili názory na dvoustranné otázky, a také na aktuální mezinárodní problémy.

„Zvláštní pozornost byla věnována situaci na Korejském poloostrově a významu urovnání všech existujících problémů na základě dialogu mezi všemi zainteresovanými stranami“, praví se v komentáři MZV.


Není zde článek celý?