Lavrov: Rusko odpoví na pokusy o zabránění boji s teroristy v Sýrii

Ruská strana oznámila USA, že pokusy o zabránění provádění protiteroristických operací v Sýrii nezůstanou bez reakcí, oznámil v pátek ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na setkání se syrským ministrem zahraničí Walidem Mualledem na 72. zasedání Valného shromáždění OSN.

„Pravidelně mluvíme s Američany, s ministerstvem zahraničí a Pentagonem a vysvětlili jsme, jak veřejně sdělilo ruské ministerstvo obrany, co se děje. Jasně jsme dali najevo, že pokud se z území, která jsou blízká americkým „přátelům“, nebo jak je lze pojmenovat, budou pokoušet o zkomplikování dokončení protiteroristické operace, tak to nezůstane bez reakce,“ zdůraznil Lavrov.

Ruský ministr zahraničí řekl svému syrskému kolegovi, že „je rád za možnost se setkat, synchronizovat se v tématu syrského regulování, boje s terorismem, obnovení národního dialogu a nastínit další kroky ve všech těchto směrech“.

„Jsem si jist, že úspěchy syrské armády za podpory VKS RF, obzvláště v Dajr az-Zauru a v dalších oblastech, působí silným dojmem. Je to rozhodující přínos do boje s IS… Budeme připraveni si poslechnout vaše hodnocení této otázky a situace v zemi celkově,“ dodal Lavrov.


Není zde článek celý?