Letectvo americké koalice v Sýrii ukončilo sledování konvoje IS

Letectvo koalice pod vedením USA v Sýrii ukončilo na žádost Ruska sledování ozbrojenců teroristické organizace Islámský stát kvůli ofenzívě syrské armády na Dajr az-Zaur, uvedli v koalici.

Dle domluvených dohod byli radikálové IS a jejich rodiny v srpnu za výměnu informací o zajatých libanonských vojácích a bojovnících Hizballáh odvezeni z libanonsko-syrské hranice do města Abu Kamal v provincii Dajr az-Zaur. Konvoj byl blokovaný v poušti na neutrálním území silami koalice, která ho nepouštěla k syrsko-irácké hranici.

„8. září přibližně v sedm hodin ráno greenwichského času (9:00 SEČ) míjely syrské provládní síly konvoj jedenácti autobusů s ozbrojenci IS a civilisty v poušti na východě Sýrie. Abychom bezpečně zabránili konfliktům během našeho boje proti IS, průzkumný letoun opustil přilehlý vzdušný prostor na žádost ruských oficiálních představitelů během jejich ofenzívy na Dajr az-Zaur,“ stojí v prohlášení koalice.

„Pohyb režimu kolem konvoje zdůrazňuje odpovědnost Sýrie za autobusy a teroristy. Jako vždy uděláme vše proto, abychom zaručili, aby se teroristé IS nepohybovali ke hranici našich iráckých partnerů,“ uvedl mluvčí koalice, brigádní generál John Braga ve zveřejněném prohlášení.


Není zde článek celý?