Lukašenko: pokračování konfliktu na Ukrajině mluví o krizi v Evropě

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko oznámil, že neschopnost nastolení míru na východě Ukrajiny mluví o těžké krizi v Evropě.

Jak oznámila tisková služba běloruského lídra, toto prohlášení zaznělo na schůzce prezidenta s účastníky plenární schůze Rady biskupských konferencí Evropy (CCEE).

„Je to hrozné neštěstí, když ve svém domě nemůžeme uklidit. Mluví to o těžké krizi v Evropě,“ řekl prezident o konfliktu na Ukrajině.

Podle něj je problém v tom, co se děje na Ukrajině, ale ještě větší problém spočívá v tom, že nedokážeme zastavit válku. „Nemůžeme dát naději do budoucna nejen mládeži fantastického státu, jakým je Ukrajina, ale připravujeme o život a naději střední a starší generaci,“ oznámil Lukašenko.

Běloruský prezident také poznamenal, že ještě při začátku konfliktu na Donbasu Minsk navrhl evropským politikům, jak se dostat z této situace, aby vše nebylo ještě horší. „Evropští politici souhlasili s našimi návrhy, ale akce bohužel nenásledovala. A dnes, když zemřely tisíce lidí, když už je to konflikt mezinárodních rozměrů, všichni přiznali, že máme pravdu a ve skutečnosti mnozí navrhují tu variantu, kterou jsem nabídl kdysi na začátku tohoto konfliktu,“ dodal.


Není zde článek celý?