Média napsala o možné odvetě Ruska americkým diplomatům

Americké diplomatické mise v Moskvě a v dalších městech mohou přijít o vyhrazená parkovací místa kolem svých budov, píše list Kommersant s odkazem na zdroje na ruském ministerstvu zahraničí.

Zaprvé, píše list, se může jednat o omezení počtu příjezdových míst pro americké diplomaty v Rusku.

„Dnes je v Rusku počet těchto míst pro americké diplomaty větší než my máme u nich,“ prohlásil jeden ze zdrojů listu a dodal, že Rusko může přidat ještě dvě místa v Sevastopolu a Simferopolu.

Za druhé se zkoumá možnost snížit počet amerických diplomatů v Rusku, kteří mají dovoleno volně jezdit mimo stanovené území kolem diplomatických zastupitelství.

„Dnes pro ruské diplomaty s nižším a středním statusem, kteří pracují na území Spojených států, je stanoveno pásmo volného pohybu v okruhu 25 mil (40 km). Přitom Američané svého času udělili právo volného pohybu pro všechny ruské diplomaty na úrovni velvyslaneckého rady a víš. Stejná pravidla platí i ve vztahu k vyšším americkým diplomatům v Rusku. Nicméně těchto amerických diplomatů je početně víc, proto se v Moskvě domnívají, že to neodpovídá principům vzájemnosti,“ stojí v článku.

Za třetí, píše list, americké diplomatické mise v Moskvě a v dalších městech mohou přijít o vyhrazená parkovací místa kolem budov.

„Ve Spojených státech podobná parkoviště, která jsou vyhrazena pouze pro auta ruských diplomatů, nejsou,“ stojí v článku.


Není zde článek celý?