Média: Sessions chce prověřit pracovníky Rady bezpečnosti USA na detektoru lži

Generální prokurátor Jeff Sessions chce zjistit zdroj úniků informací do médií tak, že prověří pracovníky Rady národní bezpečnosti země na detektoru lži, uvádí internetový portál Axios.

Axios bez odvolání na konkrétní zdroje uvádí, že Sessions se několikrát podělil o myšlenku se svými kolegy. Avšak není jasné, jestli budou skutečně muset pracovníci Rady národní bezpečnosti USA projít testem na polygrafu, zdůrazňuje portál.

Ti, kteří budou vést výslech, budou pokládat individuálně pracovníkům rady otázku o tom, co ví o únicích dešifrování telefonických rozhovorů prezidenta Donalda Trumpa se zahraničními vůdčími představiteli. Generální prokurátor se domnívá, že úniky vychází právě z Rady národní bezpečnosti, protože jen málo lidí má přístup k dešifrování, uvádí portál.

Zástupce Sessionse odmítl tuto informaci komentovat, uvádí stránka Axios.

Dříve tisková mluvčí Bílého domu Lindsay Waltersová uváděla, že je úřad pohoršen úniky telefonických rozhovorů prezidenta Trumpa.

V zimě se do tisku dostaly podrobnosti rozhovoru Trumpa s prezidentem Mexika Enriquem Peña Nieto a australským premiérem Malcolmem Turnbullem. S mexickým prezidentem americký prezident projednával stavbu stěny na hranicích, které Mexiko kategoricky oponuje. S Turnbullem mluvil Trump zvýšeným tonem poté, co doporučil USA plnit své povinnosti a přijmout tisíce běženců, kteří jsou v Austrálii.


Není zde článek celý?