Média: Turecko stahuje zvláštní jednotky k syrské hranici

Turecko stahuje zvláštní jednotky do oblasti Reyhanli provincie Hatay na syrské hranici, uvádí ve středu agentura Anadolu s odkazem na vojenské zdroje.

Turecko provádí přemísťování vojenské techniky k syrské hranici od srpna. V neděli turecká média informovala o přemístění 80 jednotek obrněné techniky do Hataye a v úterý o tom, že do pohraničí dorazilo asi 30 železničních vagónů s vojenskými dopravními prostředky.

Uvádí se, že plně vyzbrojení členové zvláštních jednotek přijíždějí automobilovou dopravou do Reyhali. Podle informací agentury se zvláštní jednotky stahují s cílem posílení útvarů tureckých ozbrojených sil na hranici se Sýrií.

V červnu turecký ministr obrany Fikri Işık prohlásil, že Ankara nevylučuje provedení vojenské operace v syrském Afrinu v případě ohrožení její národní bezpečnosti pocházejícího z této oblasti, která se nachází pod kontrolou sil sebeobrany syrských Kurdů. Turecko se domnívá, že syrské kurdské útvary jsou spojené se zakázanou v zemi Stranou kurdských pracujících (PKK).


Není zde článek celý?