Média: V Kyjevě vyhodili do vzduchu Čečence, který válčil na Donbasu

Obětí pátečního výbuchu auta v centru Kyjeva byl Čečenec Timur Machauri, který byl členem čečenského dobrovolnického praporu Šejka Mansúra, jenž bojoval na východě Ukrajiny.

Informaci o totožnosti zemřelého ve vysílání ukrajinské televize oznámil muž, který se představil jako Leonid, přítel zemřelého.

V pátek večer v centru Kyjeva explodovalo osobní vozidlo. Podle policie zahynul v důsledku výbuchu jeden člověk. V autě se rovněž nalézala žena, jež byla zraněna, a dítě, které vyvázlo bez zranění.

„Zemřel Timur Machauri. Byl v praporu Šejka Mansúra (čečenská dobrovolnická ozbrojená skupina, která se účastnila bojových operací na Donbasu — pozn. red.), byl Čečencem, který podporoval Ukrajinu,“ řekl Leonid.

Později tiskový mluvčí ukrajinského ministerstva vnitra Arťom Ševčenko sdělil, že obětí je gruzínský občan Timur Machauri, „který byl dobře známý v podsvětí“. Podle Ševčenka zemřelý „měl pevné vztahy s různými čečenskými skupinami“ a dříve v tomto roce dostal na Ukrajině podmíněný trest za nelegální držení zbraně.

Ševčenko rovněž potvrdil, že příčinou exploze bylo výbušné zařízení.


Není zde článek celý?