Ministerstvo obrany otestovalo mezikontinentální raketu Topol

Bojové jednotky raketových strategických vojsk provedly testovací start mezikontinentální balistické rakety (MBR) RS-12M Topol z polygonu Kapustin Jar v Astrachaňské oblasti, uvedli na oddělení informací a hromadné komunikace ministerstva obrany.

„Cílem startu bylo testování perspektivního bojového vybavení mezikontinentálních balistických raket. Výcviková bojová část rakety se zadanou přesností dosáhla dohodnutého cíle na polygonu Sary Šagan (Kazachstán),“ uvedli na ministerstvu obrany.

Během testování se podařilo získat experimentální údaje o parametrech cílového zařízení, formovaného bojovým vybavením perspektivních balistických raket v procesu překonávání protiraketové obrany, poznamenali na úřadu.

Tyto informace plánují využít při vývoji efektivních prostředků překonávání protiraketové obrany pro vybavení ruských balistických raket.

Topol je třístupňovou raketou na pevné palivo, kterou vyvinul Moskevský institut teplotechniky. První letové testování raketového komplexu proběhlo v roce 1982. Do výzbroje byl Topol přijat v roce 1988.


Není zde článek celý?