MZV převede weby všech diplomatických zastupitelství na ruské servery

MZV RF hodlá unifikovat webové stránky všech diplomatických zastupitelství Ruska v zahraničí a převést je na domácí servery, prohlásila oficiální mluvčí MZV Marie Zacharovová v interview pro list Izvestija.

„Bylo již odevzdáno do provozu 171 webových stránek ruských zastupitelství v zahraničí. Fungují na platformě ruského serveru MZV. Na dalších 69 pracují naši odborníci. Doufáme, že práce bude ukončena do konce roku“, řekla.

„Zbývají ještě webové stránky velvyslanectví a generálních konzulátů, které fungují i nadále na serverech místních providerů. Hodláme je zcela unifikovat a dodat internetovým stránkám našich velvyslanectví, generálních konzulátů, stálých zastupitelství a územních orgánů MZV jednotnosti“, dodala Zacharovová.

Podotkla, že v současné době jsou tři varianty úpravy, „které se liší svými možnostmi“.

„Všechny jsou více méně jednotné. Velká zastupitelství si volí rozhraní s maximálními funkčními možnostmi, protože mohou je zásobit obsahem“, oznámila diplomatka. Uvedla jako příklad webové stránky ruských velvyslanectví v Mexiku, Polsku a Austrálii a také zastupitelství MZV v Novosibirsku.


Není zde článek celý?