MZV RF: V OBSE je mnoho problémů, které nelze zakrýt dvojím standardem

V OBSE se nahromadilo mnoho problémů, které nelze zakrýt pomocí dvojího standardu, stojí v prohlášení ředitele Výboru pro humanitární otázky a otázky lidských práv ruského ministerstva zahraničí Anatolije Viktorova, které ohlásil během zahájení porady OBSE pro posouzení plnění závazků v humanitárních otázkách.

„Stále sledujeme asymetrii v přístupech řady členských států OBSE k práci na humanitárních otázkách. Dvojí standard, mentorování a podněcování otevřeně protiruských nálad neprospívá dialogu,“ řekl Viktorov.

„Dochází k tomu navzdory tomu, že se na západ od Vídně nahromadil velký počet problémů. V první řadě se jedná o migrační problémy v Evropě, které jsou důsledkem hrubého vměšování do vnitřních záležitostí řady zemí na Blízkém východě a severní Afriky,“ dodal Viktorov.

Dále uvedl, že by ruská delegace dále chtěla konstatovat, „že pravidelná prohlášení o ‚samostatnosti‘ a ‚autonomii‘ výkonných struktur OBSE jsou neopodstatněná… Činnost výkonných struktur musí být založena na rozhodnutích kolektivních orgánů OBSE a schválené mandátem,“ řekl zástupce ruského ministerstva zahraničí.


Není zde článek celý?