Na hranici s Polskem došlo k potyčce odpůrců a stoupenců Saakašviliho. Video

Na ukrajinsko-polské hranici došlo vedle hraničního přechodu Krakovec k potyčce mezi stoupenci bývalého gruzínského prezidenta a bývalého gubernátora Oděské oblasti Michaila Saakašviliho s jeho odpůrci, informuje RIA Novosti s odkazem na vlastního zpravodaje.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko zbavil Saakašviliho ukrajinského občanství. Samotný Saakašvili v sobotu prohlásil, že opouští Polsko a hodlá v neděli překročit hraniční přechod Krakovec v Lvovské oblasti. Kyjev učinil prohlášení, že zvažuje žádost Gruzie o extradici exprezidenta.

„Na ukrajinské straně hranice došlo k první potyčce. Asi sto stoupenců (Saakašviliho — red.) bylo pobouřeno přítomností lidí, jež považuje za „titušky“ (provokatéry — red.),“ praví se v zprávě. Do situace zasáhla policie, která obklíčila lidi, jejichž přítomnost pobouřila Saakašviliho stoupence. Tisková služba ukrajinské Státní pohraniční služby vyzvala předtím účastníky mítinku v den Saakašviliho příchodu, aby zachovali pořádek na hraničních přechodech s Polskem.


Není zde článek celý?