Na jihu Ruska začala velká velitelsko-štábní cvičení

Vojáci 49. armády na Kubáni zahájili velitelsko-štábní cvičení na zemi pod vedením velitele vojsk Jižního vojenského okruhu Alexandra Dvornikova, oznámil vedoucí tiskové služby okruhu Vadim Astafjev.

„Asi 700 vojáků a více než 200 kusů bojové techniky jsou v plné pohotovosti a absolvovaly pochod o celkové vzdálenosti více než 700 kilometrů do místa shromáždění a během pochodu bylo procvičováno plnění úkolů na odražení útoku pomyslného protivníka, rozmístění při zastávkách a orientace v neznámém prostředí,“ řekl.

Podle Astafjeva probíhají cvičení na polygonech Molkino v Krasnodarském kraji, Majkopskij v Adygejsku a Nikolo-Alexanrovskij ve Stavropolském kraji. Řídící důstojníci a štáby komunikace mají zvýšit návyky v provedení operativních a taktických výpočtů a také v plánování bojových akcí a řízení jednotek.

Astafjev dodal, že během cvičení procvičí změnu místa rozmístění, pochody a odražení masivního raketového a leteckého útoku pomyslného protivníka. Do akcí je zapojena také rozvědka a bezpilotní letouny Orlant 10, které jsou schopny předávat obraz na monitor.


Není zde článek celý?