Na Ministerstvu obrany RF nazvali ukrajinskou armádu nebezpečím pro NATO

Oficiální mluvčí Ministerstva obrany RF, generálmajor Igor Konašenkov se domnívá, že prohlášení náčelníka ukrajinského Generálního štábu Viktora Muženka o „schovaných“ ruských vojskách v Bělorusku je důvodem k jeho okamžitému propuštění, uvedli na MO RF.

Náčelník Generálního štábu Ukrajiny armádní generál Viktor Muženko prohlásil dříve, že Rusko ponechalo část svých vojáků na území Běloruska po cvičení Západ 2017.

„Co se týče jednotek ruských vojsk, které se účastnily společného strategického cvičení Západ 2017, všechny se už vrátily do míst své stálé dislokace,“ oznámil Konašenkov.

„Prohlášení náčelníka ukrajinského Generálního štábu Viktora Muženka o „schovaných“ ruských vojskách v Bělorusku ukazuje celou hloubku degradace Generálního štábu Ukrajiny a profesionální neschopnost jeho náčelníka. Absolutní neznalost o operativní situaci ve vzdálenosti stovek kilometrů od hlavního města vlastní země a fantazie o počtu tam nacházejících se vojsk je důvodem k okamžitému propuštění takového náčelníka generálního štábu,“ řekl Konašenkov.

Zdůraznil také, že taková ukrajinská armáda je přímým nebezpečím pro NATO.

„Jestliže je to výsledek přechodu ukrajinských ozbrojených sil na „standardy NATO“, prováděného pod vedením USA a severoatlantického paktu, tak, jak se říká, hodně jim zdaru. V takovém stavu je ukrajinská armáda přímým a zjevným nebezpečím především pro samotné NATO,“ řekl mluvčí Ministerstva obrany RF.


Není zde článek celý?