Na MO RF informovali o nových způsobech války proti IS

Při osvobozování od teroristů IS syrského Akerbatu před ofenzívou na Dajr az-Zaur se užívalo nových způsobů boje. Informoval o tom náčelník štábu ruské skupiny vojsk v Sýrii Alexandr Lapin.

Podle jeho slov „se prováděla mohutné bombardování ruskými VKS, uskutečňovalo se obklíčení třemi obchvacujícími údery, rozdělení nepřátelské skupiny na části a likvidace zbytků teroristů v jižních čtvrtích města“.

Jak podotkl Lapin, osvobození Akerbatu, který byl „bezprostřední baštou“ IS, umožnilo „rozvíjet rozhodné útočné akce“ na Dajr az-Zaur, zrušit blokádu města a přijít k řece Eufratu.

Mluvčí MO podotkl, že v průběhu bojů v okolí Akerbatu bylo zlikvidováno přes 1,2 tisíce teroristů a přes tři tisíce objektů jejich infrastruktury, a také 49 tanků, 157 dodávkových vozů s kulomety a protiletadlovými zařízeními, a přes 80 dělostřeleckých systémů.

Podle slov Lapina, hlavní těžkost při ničení teroristů v Akerbatu spočívala v tom, že město bylo připraveno na kruhovou obranu, mělo víceúrovňový obranný systém, podzemní komunikace s více tunely, bunkry a úkryty.

„Podzemní město tvoří tunely dlouhé 100 až 800 metrů, které jsou mezi sebou spojeny, což bojovníkům, umožňovalo přesun rezerv z jednoho úseku na druhý. Všechny tyto tunely však byly odhaleny bezpilotními letouny VKS Ruska a v procesu dodatečné rozvědky zničeny“, řekl mluvčí MO.


Není zde článek celý?