Na Ukrajině našli rekordní partii drog, které vyrábí IS

Ukrajinští pohraničníci, pracovníci SBU a policie našli v Oděse rekordních 355 kg psychotropních látek Captagon v tržní hodnotě 15 milionů dolarů; používání této látky je spojováno s IS, uvedla ve čtvrtek tisková služba Státní pohraniční služby Ukrajiny.

Předtím výkonný ředitel správy OSN pro drogy a kriminalitu, náměstek generálního tajemníka organizace Jurij Fedotov prohlásil, že IS vyrábí silný amfetamin captagon pro vlastní potřeby a také s cílem prodeje v zahraničí.

„V Oděse byli zadrženi členové organizované zločinecké skupiny a odhalena rekordní pro Ukrajinu partie těžké a mimořádně nebezpečné látky Captagon, vážící kolem 355 kg, která na „černém trhu“ může stát asi 15 milionů dolarů“, uvádí se ve zprávě na webových stránkách úřadu.

Podle údajů pohraničníků připravovala zločinecká skupina tranzit captagonu přes Ukrajinu do Kuvajtu leteckou cestou v zabalených nafukovacích člunech.

Pohraniční služba uvádí, že tato psychoaktivní látka je mimořádně nebezpečná. Světová média opakovaně psala o tom, že za nelidským jednáním IS stojí právě silný amfetamin captagon, který ničí schopnost soucitu, nivelizuje pociťování bolesti a zvyšuje fyzickou výdrž.


Není zde článek celý?