Na Ukrajině zrušili sociální síť Ukrainians

Ukrajinská sociální síť Ukrainians přestává pracovat, uvedla v úterý jedna z jejích zakladatelek Alexandra Strumčinskaja na Facebooku.

Před časem skupina programátorů z kanadské společnosti StartupSoft, věnující se vývoji softwaru, navrhla, aby byla vytvořena ukrajinská analogie webu Vkontaktu. Registrace na sociální síti Ukrainians byla zahájena počátkem června.

Podle slov Strumčinské nestačil její hlas, aby bylo možné samostatně pokračovat v realizaci projektu, a vedení společnosti StartupSoft odmítlo nejen samotný rozvoj projektu, ale i možnost předat ho jakékoliv jiné straně.

„Postavili mě před fakt, že práce ukrajinské sociální sítě se zastavuje. Je mi to velmi líto. A upřímně prosím o odpuštění a děkuji všem uživatelům, kteří společně se mnou upřímně věřili v realizaci a úspěch tohoto projektu“, řekla Strumčinskaja.

Před časem ukrajinský prezident Petro Porošenko podepsal rozhodnutí o prodloužení a rozšíření protiruských sankcí. Na Ukrajině zakázali přístup k sociálním sítím Vkontaktu, Spolužáci, zdrojům Yandex a Mail.ru.

Na MZV RF sdělili, že Kyjev se snaží blokovat alternativní zdroje informací. Proti omezení svobody komunikace na Ukrajině vystoupili také v OSN.


Není zde článek celý?