Na velvyslanectví Ruska v USA uvedli, jak budou reagovat na nová opatření Washingtonu

Rusko se neplánuje sklánět k hysterii a kraji konfrontace s USA, bude dále pracovat na blahu dvou zemí, oznámili na velvyslanectví RF ve Washingtonu v souvislosti s rozhodnutím USA o uzavření generálního konzulátu v San Franciscu a také přístupu k budovám obchodního zastoupení ve Washingtonu a jeho oddělení v New Yorku.

USA ve čtvrtek večer informovaly o nových omezeních činnosti ruských diplomatických zástupců ve Spojených státech, podle kterých se od 2. září uzavírá generální konzulát RF v San Franciscu a konzulární objekty ve Washingtonu a New Yorku.

„Považujeme krok podniknutý administrativou USA jako nepřátelský. Bohužel je to další roztáčení spirály diplomatických výpadů jeden proti druhému. Vede k dalšímu zhoršení rusko-amerických vztahů. Tvoří problémy pro obyčejné lidi. Škodí ekonomické spolupráci našich zemí. A celkově neodpovídá obecným zájmům Ruska a USA,“ píše se ve sdělení, které se dostalo do RIA Novosti.

Diplomaté poznamenali, že ruská strana „jako dříve spoléhá, že americkým vedením oznámená nálada na normalizaci oboustranných vztahů kontaktů v závěru bude realizována“.

„Ze své strany se neplánujeme sklánět k hysterii a kraji konfrontace. Budeme pokračovat v pracování na blahu obou zemí,“ zdůrazňuje se v oznámení.


Není zde článek celý?