Někdo se snaží odvést pozornost od Blízkého Východu k nikomu neznámém Myanmaru…

Stále se nemohu zbavit dojmu, že kdosi chce odvést pozornost od Blízkého Východu a Afghánistánu, kde skutečně byly za posledních dvacetpět let zabity miliony muslimů na nikomu neznámý Myanmar (dříve Barma).

Hysterie kolem „genocidy muslimů v Myanmaru“ se jako vlna přelila celým světem i Ruskem. Nikdo kloudně nic neví ani o Myanmaru, ani o oněch Rohindžích*. Mnozí odborníci na region popisují problém jako konflikt mezi cizími přistěhovalci z hyperpřelidněného Bangladéše a původního obyvatelstva – tedy jako tradiční konflikt mezi migranty a původními obyvateli.

K takovým konfliktů docházelo například v Krasnodarském kraji a Adigeji mezi místními (Rusy a Adigejci) a Kurdy, tureckými Meschity, Armény, Cikány, atd. z Asie a Zakavkazí, kteří jako „uprchlíci“ navyšovali etnickou a ekonomickou přítomnost v regionu. A byly mrtvoly a byly požáry… V Myanmaru, jak říkají experti, je dost muslimů z původních národů a konflikty mezi nimi a buddhisty nebyly.

Zkrátka, málokdo ví přesně, co se tam konkrétně děje a proč. Většina fotografií s mrtvolami a kostmi, mezi kterými bloudí budhistští „mniši-vrazi“, byla uznána za fejky. Tou dobou – předevčírem – byly v Afghánistánu americkými bombami zabity desítky civilistů – žen a dětí. Za posledních cca deset let byly výsledkem takových „chyb“ tisíce mrtvých.

U amerických velvyslanectví žádné mítinky neproběhly.

Kolem Mosulu a na územích „ISIL“ neplatí vůbec žádné zákony milosrdenství a víceméně civilizované války. Bombardují a zabíjejí muslimy všech generací a obou pohlaví bez rozdílu a všemi dostupnými prostředky – těžkými bombami, napalmem, chemickými zbraněmi. A chlubí se pak těmito krutostmi před světovými tele-oblbovadly.

Před velvyslanectvími zemí NATO – žádné mítinky.

Al-Aksá a Palestina jsou obarveny palestinskou krví. Dokonce i levicově a demokraticky naladění Izraelci proti tomu protestují.

U izraelského velvyslanectví – nula demonstrujících.

Sýrie ztratila kolem milionu zabitých obyvatel a několik milionů uprchlíků.

Nějak není vidět snaživce sbírajícími peníze na pomoc Syřanům.

V hornatém Jemenu pořádají saúdská vojska trestní operace proti místním obyvatelům (muslimům!), nevídané od druhé světové války, s blokádou, s nedopuštěním masmédií a humanitárních organizací.

U saúdského velvyslanectví není vidět rozhněvané muslimy trpící vyvražďováním Jemenců.

V ruských věznicích je mnoho muslimů, vržených tam po mučeních a falzifikaci spisů.

Dlouho a bezvýsledně je nutné přemlouvat islámskou veřejnost, aby věnovala jejich problémům pozornost.

Zato bez povolení shromáždit o muslimském svátku Kurban mnohasethlavý dav před velvyslanectvím v Moskvě a polekat Moskvany a vyvolat otázky, proč na jaře demonstrující „navalňata“ tlačili do pojízdných vazeb, zatímco dnes příslušníci Ruské gardy málem roznášejí demonstrujícím čaj – to je pro ně normální.

Nemám nic proti obraně práv lidí, ať v Myanmaru, nebo na Marsu. Ale nemohu se zbavit pocitu, že kdosi chce odvrátit pozornost z Blízkého Východu a Afghánistánu, kde za posledních pětadvacet let byly skutečně zabity miliony muslimů, k nikomu neznámému Myanmaru.

* Rohindžové (Rohingga) – etnická skupina žijící ve státě Arakan v Myanmaru, mluví indonézským jazykem rohindža. Považují se za původní obyvatelstvo, přestože většinou do regionu přišli za britské nadvlády, nebo později za války o nezávislost Bangladéše.

Autor je ruský publicista a lidsko-právní aktivista.

Zdroj: Echo Moskvy

Překlad: st.hroch 170904

Pozn. edit.: Prosím překladatele, aby se mi ozval na st.blaha@gmail.com

Není zde článek celý?