Německé úřady vytipovaly přes 330 válečných zločinců mezi žadateli o azyl

Německé úřady vytipovaly od roku 2015 identity více než 300 válečných zločinců ze Sýrie a Iráku mezi běžnými žadateli o azyl s tím, že mnoho tipů pocházelo od jiných žadatelů o azyl.

Žadatelé o azyl byli identifikováni jako váleční zločinci, z nichž se mnozí dostali do Evropy prostřednictvím migrační krize, podle informací německého federálního ministerstva vnitra. Většina údajných válečných zločinců jsou prý bývalí agenti bezpečnostních služeb syrského prezidenta Bašára Asada, ale také jsou mezi nimi bojovníci Islámského státu, píše deník Die Welt.

Němečtí vyšetřovatelé mají plné ruce práce s případy bojovníků Islámského státu obviněných ze spáchání zvěrstev v Sýrii a Iráku od roku 2014. Minulý měsíc úřady zadržely 27letého syrského muže, který žil jako žadatel o azyl v Bádensku-Württembersku. Říká se, že zastřelil dva muže v roce 2014 poté, co teroristická skupina muže označila za „rouhače“.

Na začátku roku 2016 byl objeven velitel Islámského státu, který se ukrýval v azylovém centru v malé venkovské vesnici v Porýní-Falcku.

Později ve stejném roce v dubnu byl zatčen jiný Syřan kvůli podezření z válečných zločinů. Muž, identifikovaný jako Ibrahim Al F., byl údajně velitelem povstalecké milice, která pracovala se Svobodnou syrskou armádou (FSA) a páchal válečné zločiny během bitvy o Aleppo.

Poslankyně za německou Stranu zelených Franziska Brantne vyzvala vládu, aby dále hledala válečné zločince mezi žadateli o azyl a uvedla, že někteří z nich se dokonce chlubili o svých činnostech na sociálních sítích.

Úřady tvrdí, že kvůli velkému množství tipů a kvůli obtížnosti s vyhodnocováním dat z válečných zón, jako jsou ty v Sýrii, se podaří podívat jen na zlomek zpráv.

Spolkový útvar kriminální policie (BKA) tvrdí, že vytváří 10-20 nových pozic s cílem lépe řešit nevyřešené případy.

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Ansa)

Není zde článek celý?