Německý diplomat: naše firmy otevírají podniky v Rusku doslova každý týden

Neměcký byznys vidí velký potenciál v Dalněvýchodním regionu, proto je pro německé firmy zajímavý, řekl v rozhovoru pro Sputnik Německo ředitel Oddělení ekonomiky a vědy Velvyslanectví Německa v Rusku Thomas Graf během Ekonomického fóra ve Vladivostoku.

„Samozřejmě Dálný východ leží daleko od Německa a německá zóna zájmů leží spíše někde západněji, je však jasně zřejmé, že Dálněvýchodní region je území s obrovským potenciálem a s velkou potřebou infrastruktury. I tady mohou německé podniky mnohé nabídnout. Proto je pro nás velmi důležité a zajímavé, se účastnit Východního ekonomického fóra, kde se diskutuje o různých tématech.

Podle něj jsou pro německé firmy zajímavé takové oblasti, jako je rozvoj dálněvýchodní infrastruktury, obnovitelná energetika, zpracování plynu a zemědělství.

„Německé firmy jsou v principu připraveny na investice v Rusku. Není týdne, abychom se nedozvěděli o otevření nového závodu nebo nového zastupitelství nějaké německé firmy v Rusku,“ oznámil Graf.

Podle informací diplomata se rusko-německý obrat letos zvýšil o 25 %.

„Samozřejmě by bez sankcí byl ještě intenzivnější, mají psychologický dopad na podnikatele a vedou k určité zdrženlivosti v projektech, ale firmy už se přizpůsobily novým podmínkám. Až se samozřejmě vyřeší rozpory, zaniknou, ale dnes existují a to je fakt. Pozoruhodným příkladem spolupráce je zahájení rozsáhlého mezinárodního projektu, kterým je největší na světě rentgenový laser v Hamburku, projekt začal minulý pátek. Rusko s jeho 25 % je největším účastníkem projektu,“ zdůraznil Graf.


Není zde článek celý?