Německý velvyslanec předpověděl budoucí vztahy Berlína a Moskvy

Vztahy mezi Ruskem a Německem se nezmění po volbách do německého spolkového parlamentu, řekl německý velvyslanec v Moskvě Rüdiger von Fritsch.

Na setkání s předsedou výboru Rady federace pro mezinárodní záležitosti Konstantinem Kosačevem německý diplomat informoval o vysoké účasti ve volbách — tvořila více než 70 %. Kromě toho podle jeho slov tři čtvrtiny voličů daly své hlasy straně „širokého demokratického centra“.

„Ale teď v parlamentu budou přítomny i extremistické strany. S nimi bude třeba provádět velmi intenzívní práci,“ řekl velvyslanec.

V rozhovoru o budoucnosti dialogu s Moskvou německý velvyslanec zdůraznil, že „v německé politice vůči Rusku nebudou podstatné změny“. Dodal, že „je třeba pokusit se najít řešení v těch oblastech, kde jsou neshody, prostřednictvím konstruktivního dialogu“.

Volby do německého parlamentu se konaly v neděli. Podle konečných údajů německého ústředního volebního výboru stranická aliance CDU/СSU v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou vede s 33 % (246 míst v parlamentu), ale je to její nejhorší výsledek od roku 1949.


Není zde článek celý?