O Selský rozum nemá ČT zájem. Kinaři ano. Dokument bude znovu na plátnech

Stanovisko České televize, která se rozhodla do voleb nevysílat dokument o Andreji Babišovi Selský rozum, na jehož tvorbě spolupracovala, pomohl snímku znovu se dostat do kin. Řada kinosálů ho uvedla už v minulých týdnech. Nyní se na několika místech vrací.

Řada kinařů zřejmě nesdílí názor ČT že dokument nepřináší žádné nové informace. Proto ho opět zařazují do programu. Uvidí ho diváci například v Brně, Litoměřicích, Semilech, Dobroměřicích, nebo v Roudnici nad Labem.

Jedním z míst, kde bude film znovu na plátně, jsou Litoměřice. „Už v letních měsících byl snímek k vidění na ostrově před zdejším Letním kinem. Tehdy nás překvapila velká účast diváků. Řada z nich se na nás obrátila s tím, že bychom měli zajistit projekci ve velkém sále, aby se dokument kvůli jeho závažnosti dostal k co největšímu počtu lidí. Na základě toho se nám povedlo zařadit ho do programu filmového klubu,“ vysvětlila Renata Vášová z Kinoklubu Ostrov. Selský rozum tak diváci v Litoměřicích uvidí 20.září v 19:30 v Kině Máj, který má kapacitu přibližně 400 lidí.

Film se současně šíří po síti. Jen v článku na FORUM 24 ho za poslední týden vidělo 160 tisíc lidí. K projekci ho tvůrci nabízejí nejen pro kina, ale i kavárnám, klubům, nebo čajovnám. Návod najdete zde.

Není zde článek celý?