ODS v kampani útočí na šéfa finanční správy Janečka. Chce jeho odchod

Klekneme na vás. Nový vizuál ODS. | FOTO: ods

Občanští demokraté dnes představili další svůj vizuál, se kterým jdou do voleb. V grafice, kterou používá ANO, upozorňují na Babiše, šéfa finanční správy Martina Janečka a „kleknutí“ na firmy, o kterém na tajné nahrávce hovořil Andrej Babiš. Vyjádřil se tam v tom smyslu, že jeho lidé z finanční správy „klekli“ na firmu, která překážela Agrofertu. A skutečně – onu konkrétní firmu úředníci berňáku zlikvidovali. Jde o společnost FAU, která nyní vede několik sporů se státem kvůli údajně nezákonnému postupu úředníků. Jeden spor už vyhrála.

ODS před volbami upozorňuje na postup finanční správy, která od ministrování Andreje Babiše ve zvýšené míře používá likvidační zajišťovací příkazy. „Spolu s nárůstem počtu zajišťovacích příkazů vzrostl také počet úspěšných odvolání. Je nepřijatelné, aby kvůli chybnému postupu finanční správy nuceně skončil byť jeden jediný podnikatel. Změna chování FS pod vedením Martina Janečka je nepřehlédnutelná, nemůže se jednat o náhodu,“ řekl Jan Skopeček.

Jeho kolega Zbyněk Stanjura kritizuje i zvláštní postup finanční správy ve věci korunových dluhopisů a jejich kontroly. „S nástupem Andreje Babiše a jeho pravé ruky Martina Janečka se finanční správa změnila v represivní orgán s cílem zlikvidovat naše podnikatele a udělat ze všech sprosté podezřelé. Nepochopitelný je aktuální postup finanční správy ve věci korunových dluhopisů. Ještě před pár měsíci ředitel Janeček odmítal korunové dluhopisy řešit s tím, že neví, podle jakých norem by je měl vyšetřovat. Následně spustil monstrózní kontrolu. Ředitel finanční správy Martin Janeček je naprosto nekompetentní člověk, který svou neschopností poškozuje naše podnikatele a aktivní občany. Na svou funkci by měl okamžitě rezignovat,“ řekl Zbyněk Stanjura. Ten patří k vytrvalým kritikům Andreje Babiše.

Stanjura, předseda ODS Petr Fiala a další politici ODS se v minulých dnech a týdnech jasně vyjádřili, že do vlády s ANO po volbách nepůjdou, i kdyby se strana zbavila svého majitele Andreje Babiše.

Není zde článek celý?