Okamura si stěžuje na prostor v médiích. Přitom v TV Barrandov je maskotem

Šéf SPD neustále skuhrá, že nedostává dostatečný prostor v novinách a na televizních obrazovkách. Přitom se každý týden objevuje v pořadu Jaromíra Soukupa Duel na komerční TV Barrandov. Tomio Okamura je zde dokonce nejčastějším hostem, což bude řešit i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Okamura se již stal nedílnou součástí „debaty“ vedené majitelem Barrandova a mediálním magnátem Jaromírem Soukupem. Z posledních pěti dílů Duelu a jeho Speciálu se předseda Svobody a přímé demokracie neobjevil pouze jednou. Je tedy s podivem, proč se stále „vzteká“. Dokonce v posledním pořadu, vysílaném 26. 9., byl přidán až na poslední chvíli a účastníkům debaty prezentován jako „překvapení“ . S klasických sedmi zástupců politických stran se tak stalo netradičních osm.

Zájem o den s Okamurou projevili i reportéři Babišovy Mladé fronty DNES. To se však šéfovi SPD nelíbilo. Na sociálních sítích se vyjádřil ve smyslu „ti novináři mě pronásledují, musel jsem se nechat vyhodit“.

Není tedy důvod, aby měl pocit, že utlačován. Vzhledem k tomu, že Soukup rád svůj pořad označuje za nejsledovanější politickou debatu, což vyvrátil pořad ČT Newsroom 24, kterému teď šéf skupiny TV Barrandov nemůže přijít na jméno, nemá Okamura důvod být nespokojen.

Jak se zdá, Soukupův maximalismus se opět projevuje. Když totiž před časem začal vysílat svůj Duel, v každém díle se objevoval zástupce hnutí ANO, což s nelibostí nesla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která po komerční televizi žádala vysvětlení a podle dnešního vyjádření ji upozornila, že porušila zákon.

Stejná situace nastane zřejmě i nyní kvůli Okamurovi. Na Radě totiž leží minimálně dvě stížnosti na preferování šéfa hnutí SPD v „Duelech“. Není tedy pravda, to, co kontroverzní politik hlásá, tedy že nedostává prostor v médiích.

Není zde článek celý?