Okamurovi fanoušci měli napadnout člena volebního týmu KDU-ČSL

K fyzickému napadení jednoho z členů volebního týmu lidovců mělo podle volebního manažera KDU-ČSL Václava Pláteníka dojít při úterním natáčení pořadu Duel Jaromíra Soukupa Speciál. Útočníky měli být fanoušci Tomia Okamury, kteří přišli lídra SPD podpořit ke studiu.

Páleník na Twitteru napsal: „Fanoušci T. Okamury fyzicky napadli člena mého týmu při sledování duelu na TV Barandov. Ochranka, produkce nic. Pěkná partička to chce k moci!“


Na dotaz FORUM 24 Pláteník situaci popsal konkrétněji. „Při natáčení Duelu v TV Barrandov, kterého se účastnil místopředseda KDU-ČSL Daniel Herman, ve vyhrazeném prostoru pro podporovatele, příznivci T. Okamury slovně a pak i fyzicky napadli člena mého týmu, který tam byl se skupinkou našich dobrovolníků podpořit našeho kandidáta,“ popsal volební manažer lidovců.

„Nejdřív šlo o nadávky a pokřikování, pak Marcela Ladku chytli za mikinu pod krkem a snažili se ho odtáhnout,“ dodal Pláteník. Fanoušci SPD jsou při natáčení Duelu Jaromíra Soukupa vždy nejpočetnější skupinou podporovatelů a přízeň svému favoritovi dávají hlasitě najevo.

Okamura je dlouhodobě nejčastějším hostem pořadů Jaromíra Soukupa, což bude na svém nadcházejícím zasedání řešit i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta už na TV Barrandov jednou apelovala kvůli výběru hostů do diskusních pořadů, moderovaných majitelem televize. Před časem totiž v každém pořadu dostával příležitost k prezentování svého hnutí člen Babišova ANO.

Není zde článek celý?