Opavský vydavatel ke kauze FAU: Podnikatelé jdou k Babišovi ze strachu

Zdeněk Jeník, vydavatel časopisu Region Opavsko, vydal ve svém listu ostrý komentář nazvaný Babišovi zm*di. Píše v něm o motivaci největších podnikatelů z okolí, kteří se přidali k Andreji Babišovi. Z poslední nahrávky zveřejněné Skupinou Šuman totiž podle něj vyplývá, že se tak děje proto, že by jinak mohli dopadnout stejně jako firma FAU Přerov, o které šéf hnutí ANO a někdejší ministr financí říkal, že „na ni naši klekli“.

Podle Jeníka se jedná o opravdu zásadní skandál, protože firma, která dobře a bez problémů fungovala, je najednou v exekuci. Sám Babiš přiznává, že mu byla trnem v oku – a to, že byla zničena, není žádná spekulace, nýbrž prokazatelný fakt, připomíná vydavatel.

„V této souvislosti se znovu vynořují pochybnosti kolem motivace našich největších podnikatelů z Opavska, kteří minulý rok vstoupili do hnutí ANO,“ píše Jeník. Dokonce se dvou miliardářů ptal. Pavel Juříček mu měl sdělit, že „se lidsky naštval“.

Dotazy směřovaly také na Jannise Samarase z Kofoly. „Jeho jménem nám přišla z Kofoly snůška budovatelských hesel,“ píše Jeník.

„Ve světle kauzy likvidované opavské firmy se nabízí jako motivace stará gangsterská poučka, že když už s střílí, je lepší být za hlavní než před ní. Jinými slovy: pokud jsi na té správné straně, finanční správa ti nezlikviduje úspěšnou firmu. Pak je tu ale otázka, kdo jsou vlastně ti Babišovi opavští zm*di…“ zakončuje svůj text Jeník.

Není zde článek celý?