Pentagon: systémy protiraketové obrany USA lépe odpovídají zájmům Turecka

USA zrychlí dodávku pro Turecko systémů protiraketové obrany, které jsou kompatibilní se standardy NATO a lépe odpovídají zájmům Ankary, oznámil RIA Novosti zástupce tiskové služby Pentagonu Johnny Michael. Moskva a Ankara dnes dosáhly dohody o dodávkách ruských systémů S-400 do Turecka a podepsaly kontrakt.

„Předali jsme naše znepokojení tureckým úředníkům kvůli potenciální koupi S-400. Systém protiraketové obrany společný s NATO zůstává nejlepší variantou, aby bylo Turecko ochráněno před celým sektorem hrozeb ve svém regionu. Vedeme otevřený dialog o této otázce a zdůrazňovali jsme důležitost zachování slučitelnosti s NATO při koupi jakýchkoli důležitých obranných systémů,“ řekl Michael.

„USA a Turecko mají hluboké a významné vztahy v oblasti obranného a vojenského obchodu. Turecko pokračuje v používání protiraketových systémů se spojenci z NATO včetně USA pro širší dlouhodobější potřeby (své) protiraketové obrany. Spojené státy tíhnou ke zrychlení dodávky Tureckem koupených systému podle možností,“ dodal zástupce Pentagonu.


Není zde článek celý?