Pentagon uznal průzračnost vojenských cvičení Západ 2017

Rusko a Bělorusko podnikly opatření pro zajištění průzračnosti v souvislosti se cvičeními Západ 2017, oznámila agentuře RIA Novosti oficiální mluvčí Pentagonu Michelle Baldanzaová.

Podle jejích slov byli lidé na americkém vojenském rezortu „informováni o tom, že Rusko ve spolupráci s Běloruskem uskuteční vojenská cvičení Západ 2017 v tomto týdnu“.

„Uznáváme, že Rusko a Bělorusko podnikly kroky pro zajištění transparentnosti“, podotkla Baldanzaová. Bělorusko mj. oznámilo cvičení v rámci Vídeňských dohod a „sdělilo, že rozsah cvičení je poněkud menší než ten, který si vyžaduje přítomnost mezinárodních pozorovatelů“. Země uspořádala také potřebné briefingy v rámci mezinárodních fór.

Podotýká se, že „Rusko informovala o cvičeních Radu Rusko-NATO„. Zdůrazňuje se, že „obě země pozvaly na část cvičení některé mezinárodní pozorovatele“. Mluvčí Pentagonu vyjádřila zároveň obavy ohledně rozsahu cvičení a podotkla, že „oficiální údaje Ruska a Běloruska se neshodují s informací médií“. „Budeme tato cvičení pozorně sledovat, abychom zjistili jakékoli rozdíly mezi vyhlášenými údaji o účasti vojenského personálu a techniky a faktickými údaji“, řekla.


Není zde článek celý?