Peskov okomentoval zprávy médií o účasti Putina ve volbách

Vladimir Putin neoznámil zatím své rozhodnutí o účasti v prezidentských volbách, a nikdo nehodlá ho v této otázce předbíhat, prohlásil tiskový mluvčí hlavy státu Dmitrij Peskov.

„To jsou spíše takové politologické diskuse. Víte, že prezident své rozhodnutí ještě neoznámil. Prezidentova administrativa se řídí právě tím okamžikem, kdy prezident oznámí své rozhodnutí. V tom právě spočívá naše práce“, řekl Peskov novinářům, kdy odpovídal na prosbu okomentovat informaci RBK o zahájení formování nového seznamu Putinových zmocněnců pro volby.

Připomenul, že hlava státu dal pokyn „pracovat a nepodléhat předčasným volebním náladám, což administrativa také dělá“.

Zprávy médií o detailech kandidování Putina na prezidenta jsou jen hypotetické úvahy, zdůraznil prezidentův mluvčí. „Řekněme to tak: politologové probírají takový růženec hypotetických možností v rámci zákonodárství“, podotkl.

List Kommersant dříve napsal s odvoláním na vlastní zdroje, že v prezidentově administrativě je už rozhodnuto, jak bude vypadat kandidování: bude probíhat ve dvou etapách a budou se sbírat podpisy.

Sám Putin nejednou prohlásil, že se ještě nerozhodl, jestli bude kandidovat na nové funkční období. Zdůraznil přitom, že udělá všechno, aby „volební kampaň probíhala v přísném souladu s ústavou“.


Není zde článek celý?