Poprvé uviděly: britské děti byly překvapeny podobou audiokazet

Na Facebooku získává popularitu video zveřejněné Britem Jamesem Cranem: muž zvěčnil své děti, kterým poprvé ukázal audiokazety, které poslouchal v mládí.

Uživatelé sociální sítě jsou překvapeni z reakce dětí na tento „artefakt“. Teenageři točili kazety v rukou a snažili se pochopit, jak mohou poslouchat hudbu. Přikládali retro kazetu k uchu, aby našli reproduktor, hledali jack na sluchátka a „úkryt“ na baterky.

Nakonec děti došly k závěru, že kazetu musí připojit k televizi, aby se mohly dívat na klipy v dírkách pro přetáčení pásky. Zvláště to pobavilo otce, který se rozhodl ke zveřejnění videa na své stránce. Uživatelům přišlo na chuť. Záznam získal více než 90 tisíc zhlédnutí a rozrostl se o stovky komentářů.

„Je to kouzelné. Děti mají velmi vynalézavé nápady. Ale Jamesi, cítím se nějaká stará…,“ vtipkuje jedna z uživatelek.

Druhý komentář se Crana zeptal, že přece nejsou jeho děti tak hloupé, vždyť se kazety používají dodnes. „Ano, ale neposlouchají je dvanáctileté děti, já sám kazety nepoužívám už 20 let. Neexistuje žádný důvod, proč by je měly znát. Samozřejmě jejich pokusy k nalezení způsobu přehrání vypadají hloupě, ale to je to, co na tom vidím zábavného,“ odpověděl otec.


Není zde článek celý?