Poslanec Státní dumy vyzval ředitele ukrajinské SBU, aby se podíval do zrcadla

Hlava Služby bezpečnosti Ukrajiny Vasilij Gricak by se měl se svým obviněními obracet ne na adresu Ruska, ale na svůj obraz v zrcadle, prohlásil poslanec Státní dumy za Krym Ruslan Balbek.

Gricak dříve v poselství pro ředitele ruské služby FSB Alexandra Bortnikova obvinil ruské tajné služby z přípravy teroristických činů na území Ukrajiny. Konkrétně promluvil o ruské účasti na organizaci teroristických činů v Oděse, Charkově, Chersonésosu a dalších městech a dodal, že Rusko hledá důvod pro zahájení plnohodnotné operace na Ukrajině.

„Hlavní SBUšnik by se možná měl podívat do zrcadla, z nějakého důvodu ale napsal dopis do Ruska? A celá jeho dlouho připravovaná řeč o důstojnících, o tom, že není možné přecházet přes hranice, směřovala na odražení svého milého? Ale, jak se říká, zmýlili se v adrese — přičemž hodně,“ řekl Balbek žurnalistům.

Poslanec zmínil, že právě ukrajinské tajné služby nejednou prováděly pokusy o diverzní akce na cestách a objektech infrastruktury Krymského poloostrova, přičemž v těch oblastech, kde žijí výhradně civilisté.


Není zde článek celý?