Pozice IS na u Dajr az-Zauru udržovali vystěhovalci z Ruska a SNS

Syrská vojska našla důkazy toho, že pozice IS v okolí města Dajr az-Zauru udržovali vystěhovalci z Ruska a zemí SNS.

„V průběhu operace na osvobození města Dajr az-Zauru syrskými útočnými oddíly byl dobýt velký opevněný prostor bojovníků ISIL, po němž byly včera letectvem VKS Ruska a okřídlenými raketami Kalibr z fregaty Admirál Essen zasazeny bodové údery. Po osvobození prostoru byla potvrzena výzvědná informace, která byla získána dříve různými kanály, o tom, že opevněný prostor udržovali teroristé-vystěhovalci z Ruska a zemí SNS“, praví se ve zprávě Ministerstva obrany Ruska.

Podle informace vojenského rezortu byly opěrné body zařízeny pro kruhovou obranu s palebným systémem, který zahrnoval mj. palebná postavení tanků, děl a minometů spojené sítí podzemních tunelů.

Na MO podotkli, že v důsledku operace zničili syrští vojáci 12 jednotek obrněné techniky včetně čtyř tanků, šesti palebných postavení děl a minometů, řídícího stanoviště a spojovacího uzlu, a také tří skladišť munice a majetku. Bylo také zabito přes dvě stě teroristů.

Vojáci zdůrazňují, že teroristé se připravovali na dlouhodobé obležení: pod zemí byly zařízeny obytné prostory a skladiště zbraní a munice. Kromě toho měli teroristé zásoby potravin a léků.


Není zde článek celý?