Přes čtyři tisíce vojáků se zúčastní cvičení ruských strategických sil u Novosibirsku

Rozsáhlé velitelsko-štábní cvičení ruských raketových vojsk strategického určení (RVSN) se bude na konci září konat v Novosibirské oblasti. Zúčastní se jich přes čtyři tisíce vojáků, uvedl v pondělí odbor informací a masových komunikací ruského ministerstva obrany.

„Přes čtyři tisíce vojenských příslušníků RVSN a kolem 400 kusů vojenské techniky se zúčastní rozsáhlého vojensko-štábního cvičení s Novosibirským raketovým uskupením, které se bude konat na konci září. Plánuje se provedení rozsáhlého seznamu úkolů včetně uvedení jednotek do stavu nejvyšší pohotovosti, manévrů na trasách bojového hlídkování, zneškodnění diverzních skupin, úderů přesně naváděných zbraní a plnění bojových úkolů v podmínkách aktivního radioelektronického boje a intenzivního působení v oblasti rozmístění vojsk,“ stojí ve zprávě.

Uvádí se, že do cvičení bude poprvé zapojeno kolem deseti exemplářů perspektivní speciální techniky pro potřeby ženijních útvarů, ochrany a obrany nebo jednotek radiační, chemické a biologické ochrany.

Plánují se i rozsáhlé využití letectva. Do cvičení budou zapojeny nadzvukové přepadové a stíhací letouny MiG-31, o letecký průzkum se budou starat letouny An-30, zatímco pátrací operace budou mít na starosti transportní a bitevní vrtulníky a komplexy s bezpilotními letouny.

Ve výzbroji Novosibirského raketového uskupení se nachází mobilní pozemní raketový komplex Jars.


Není zde článek celý?