Pronásledování Sputniku v USA narušuje svobodu informací, řekli v ruské veřejné komoře

Vyšetřování USA proti agentuře Sputnik a výslech jejího bývalého pracovníka porušují princip svobody rozšiřování informací, prohlásil pro RIA Novosti zástupce předsedy Veřejné komory Ruska Sergej Ordžonikidze.

Portál Yahoo News s odkazem na anonymní zdroje dnes informoval, že americká FBI vyslechla bývalého pracovníka Sputniku Andrea Feinberga v rámci vyšetřování informací o tom, že agentura údajně působí jako orgán ruské propagandy a porušuje zákon o zahraničních agentech (FARA). Přitom tvrdí, že FBI také dostala přístup k pracovní korespondenci Sputniku od Feinberga a jiného bývalého pracovníka washingtonské kanceláře agentury Josepha Johna Fiondy.

„Tomu se říká zastrašování, elementární zastrašování médií, které, jak si oni myslí, předávají informace, jež se jim nelíbí. To je porušení principu svobody získávání informací a rozšiřování informací, který je zachycen v Helsinském aktu,“ zmínil Ordžonikidze.

FBI po dobu dvou dnů neodpověděla na oficiální dotaz o tom, zdali proti agentuře vede vyšetřování, informuje RIA Novosti hlavní redaktor Sputniku USA Gavašeli.


Není zde článek celý?