Puškov komentoval pohrůžku USA o zničení KLDR

Ruský senátor Alexej Puškov má za to, že prohlášení stálé americké zástupkyně při OSN Nikki Haleyové o eventuální likvidaci KLDR je příznakem slepé uličky, do níž se dostaly USA.

Haleyová učinila v neděli prohlášení, že Washington vyčerpal možnosti urovnání severokorejského problému v rámci struktur OSN. Poznamenala rovněž, že bude-li Severní Korea ohrožovat bezpečnost USA a jejich spojenců, bude zlikvidována.

„Hysterie Haleyové v OSN, vyhrožování zahájením války proti KLDR bez uvážení následků je příznakem slepé uličky, do které se dostaly USA. Myslí tam na cenu války?“ napsal Puškov na Twitteru.

Na slova americké diplomatky reagovali předtím také v Státní dumě. První náměstek předsedy výboru Rady federace pro bezpečnost a obranu Franc Klincevič označil vyhrůžky Washingtonu na adresu Pchjongjangu za frašku. Má rovněž za to, že americké úřady provokují KLDR „výbojnou rétorikou.“ Předseda výboru Státní dumy pro obranu Vladimir Šamanov také komentoval výrok Nikki Haleyové a nazval její prohlášení nezodpovědným.


Není zde článek celý?