Působení v Sýrii bez povolení vlády je nezákonné, oznámil Lavrov

Všichni, kdo jsou v Sýrii bez povolení vlády, působí v této zemi nezákonně, oznámil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na tiskové konferenci.

Dříve zástupce syrského ministra zahraničí Faisal Mekdad zdůraznil, že americká vojenská přítomnost v Sýrii je nezákonná, jelikož nebyla schválena vládou Sýrie, a USA musí vyvést své vojáky ze země. Podle jeho slov musí ten, kdo chce v Sýrii bojovat proti teroristům, tak musí odsouhlasit své působení s vládou země.

„My jsme následně vycházeli z velice pochopitelných pozic: všichni, kdo jsou na syrské zemi nebo v syrském vzdušném prostoru bez souhlasu, bez pozvání syrské vlády, porušují mezinárodní právo. Rusko zde působí na přímé pozvání zákonné vlády Syrské arabské republiky stejně jako zástupci Íránu včetně zástupců Hizballáhu. Spolupracujeme v tomto formátu se syrskými ozbrojenými silami výhradně pro přemožení terorismu a vytvoření podmínek pro ukončení občanské války, pro začátek řešení humanitárních problémů a pokračování po cestě politického regulování,“ řekl Lavrov, když odpovídal na žádost okomentovat slova zástupce syrského ministra zahraničí.


Není zde článek celý?