Putin prohlásil, že se tempo růstu ruské ekonomiky obnovuje

Rusko začíná obnovu tempa hospodářského růstu, prohlásil prezident RF Vladimir Putin na pondělním zasedání summitu BRICS v rozšířené sestavě.

„Začínáme obnovení tempa ekonomického růstu. Není to jako v Indii nebo Číně, ale přece jen spatřujeme po poklesu hospodářský nárůst o víc než 2%,“ řekl.

„Dosáhli jsme rekordního snížení inflace pro Rusko,“ sdělil Putin. „Dnes činí 3,5% a ke konci roku očekáváme 3,7-3,8%,“ dodal prezident.

Hlava státu přitom poznamenal, že „Rusko prohlubuje dnes hospodářskou spolupráci se státy BRICS v podmínkách překonávání krizových jevů v naší ekonomice.“

Dál Putin sdělil, že se v Rusku zvyšují investice do základního kapitálu, roste obchodní obrat, nepočítaje přitom ropné a plynařské odvětví (25% za první pololetí), je zaznamenána rekordně nízká nezaměstnanost (přibližně 5%), roste průmyslová a zemědělská výroba.

„Naše společná práce na integraci úsilí našich hospodářství v zajištění nejen ekonomického růstu, ale také blahobytu našich občanů, je závažným faktorem našeho společného rozvoje, což nás má povzbudit k posílení kooperace,“ obrátil se Putin na kolegy z BRICS.


Není zde článek celý?