Putin promluvil o strategii ruské ekonomiky

Budoucnost ruské ekonomiky, stejně jako ekonomik ostatních států, závisí na rozvoji digitální sféry a nových technologií, avšak bylo by divné, kdybychom nevyužili zvláštních výhod RF, zdůraznil prezident Vladimir Putin na plenárním zasedání Východního ekonomického fóra.

„Myslíme na rozvoj digitálních technologií, máme příslušný plán, strategii rozvoje. Vláda schválila tento dokument letos a hodláme důsledně jít tímto směrem. Budoucnost každé ekonomiky, ruská také není výjimkou, patří novým technologiím, digitálním, umělému intelektu atd., je to vše, co patří do tak zvaného nového technologického modelu. Hodláme postupovat tímto směrem, ale bylo by divné a nehorázné, kdybychom nevyužili toho, co máme, co dnes tvoří naši konkurenční přednost,“ řekl Putin.

Vysvětlil, že těmito přednostmi jsou velké přírodní zdroje a logistické kapacity, poněvadž Rusko je spojujícím článkem mezi Evropou a Asií. Jako příklad uvedl rozhovor se svým mongolským kolegou o jeho přání dopravovat náklady z Mongolska do dálněvýchodních přístavů.

„Tohle všechno a nejen to, ale také hodně dalších věcí, jež chceme aktivně rozvíjet, mi dovoluje počítat s tím, že obsadíme důstojné místo v budoucí globální ekonomice,“ řekl na závěr Putin.


Není zde článek celý?