Putin: Rusko a Turecko vytvořily podmínky pro zastavení války v Sýrii

Dosažení shody Sýrii je náš společný úspěch s Tureckem, fakticky jsou vytvořeny podmínky pro zastavení bratrovražedné války v Sýrii, prohlásil Putin.

„Nehledě na komplikace se nám podařilo dosáhnout pozitivního výsledku. Tato ujednání považuji za náš společný, velmi důležitý úspěch. Úspěchem i našeho přítele, prezidenta Erdogana,“ řekl Putin o výsledcích jednání s tureckým kolegou Recepem Erdoganem.

Podle slov ruského prezidenta, v Sýrii „jsou prakticky vytvořeny nezbytné podmínky pro zastavení bratrovražedné války“.

„Definitivní zničení teroristů a návrat Syřanů k mírovému životu, do kouzla svého rodiště, je absolutně principiální věc, která je důležitá nejen pro syrský národ, nejen pro region, ale i pro celý svět… My vytvoříme podmínky pro návrat běženců, jejich návrat domů, což je principiálně důležité pro aktivizaci procesu hledání dlouhodobého politického řešení v Ženevě za garance OSN,“ řekl Putin.


Není zde článek celý?