Putin vysvětlil, proč Rusko neskrblí při stavbě elektráren v zahraničí

Rusko se správně rozhodlo neskrblit při stavbě jaderných elektráren v zahraničí, protože nakonec nejen, že vytváří celá odvětví v zemích objednavatele, ale také se velkým tempem rozvíjí, oznámil ruský prezident Vladimir Putin.

„Nejen v Rusku rozvíjíme naší jadernou energetiku, ale vyrovnaně bez náhlých skoků své produkty šíříme po celém světě… Máme dobré plány na stavbu jaderné elektrárny v Egyptě. Po celém světě rozvíjíme naše projekty,“ poznamenal Putin během Všeruské veřejné lekce Rusko zaměřené na budoucnost.

„Chci vás upozornit na to, že nikdy, musím pronést hrubé slovo, neskrblíme, nelakotíme. Co mám na mysli? Neprodáváme pouze produkt, vytváříme celá odvětví v těchto zemích. Vzděláváme profesionály, značné množství stavebních prací provádí místní společnosti (něco přes 20 %), což vytváří i nová pracovní místa a přináší vysoké technologie. Sdílíme se světem naše znalosti,“ řekl hlava státu.

„To nám samozřejmě dává příležitosti k vlastnímu rychlému rozvoji. V tomto smyslu jsme se správně rozhodli,“ dodal ruský prezident.


Není zde článek celý?