Putina překvapila otázka o vlivu USA na vztahy v Severovýchodní Asii

Prezident RF Vladimir Putin byl překvapen, že otázka o vlivu politiky prezidenta USA Donalda Trumpa na dynamiku vzájemných vztahů v severovýchodní Asii na plenárním zasedání Východního ekonomického fóru byla adresována právě jemu.

Zasedání se kromě Putina účastní japonský premiér Šinzó Abe, jihokorejský prezident Mun Če-in a mongolský prezident Khaltmaa Battulga.

Prvním tématem jednání byl po uvítacích projevech lídrů problém KLDR, ohledně kterého se hlavy států vyslovili pro diplomatické překonání situace.

„Přejděme k druhé informační bombě: je to Donald Trump. Je to naše realita, je prezidentem USA. A heslo tohoto fóra zní: Vytváříme novou realitu. Zajímalo by mne: nechce snad prezident Donald Trump neúmyslně pomoci této části světa ve vytvoření nové reality? Zeptal bych se především prezidenta Putina: co si myslíte, změnil nástup nové administrativy USA dynamiku vzájemných vztahů v severovýchodní Asii?“ zeptal se moderátor plenárního zasedání Východního ekonomického fóra Ronnie Chan Chi-chung.

„Podívejte se, jste přece občan USA. Je tady šéf vlády a hlava státu, jež jsou nejbližšími spojenci USA. V regionu a vcelku. Avšak tuto otázku jste položil mně, nevím proč,“ vyslovil své překvapení Putin, po čemž vybuchla celá síň potleskem.

„Zeptám se jich později,“ řekl na to Chan Chi-chung.


Není zde článek celý?