Rakousko: 90 procent žadatelů o azyl skončí na sociálních dávkách

Rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka odmítl úsilí EU na zvýšení migračních kvót v zemi a uvedl, že 90% žadatelů o azyl v Rakousku skončí na sociálních dávkách a zatěžuje systém.      

Rakouský ministr vnitra opět odsoudil pokusy Evropské unie na vyslání více migrantů do Rakouska a prohlásil, že drtivá většina žije na dávkách, informoval deník Kronen Zeitung. Sobotka říká: „Rakousko nese hlavní náklad od roku 2014 do roku 2017. Náš systém je prostě uchvácen“.

Sobotka dodal: „Pokud se podíváte na žadatele o azyl, můžete vidět, že 90 procent jich migruje do míst s minimálním bezpečnostním systémem“ a že je velmi důležité udržovat bezpečnost hranic.

Měli jsme v některých dnech až 15 000 uprchlíků denně, dnes je to v průměru 30.

„Je důležité udržet tlak na ty, kteří nelegálně přivádějí přistěhovalce do Evropy přes Středozemní moře a jinými způsoby.“ Sobotka dodal, že pokud Evropská unie nebude udržovat tlak, bude to znamením pro pašeráky, kteří zdvojnásobí své úsilí pašovat více migrantů do Evropy.

Ministr vnitra dále varoval, že Evropská unie nedokáže udržet tlak, a že to pošle signál pašerákům lidí, kteří zdvojnásobí své úsilí přivést více migrantů do Evropy.

Plán EU na přerozdělení migrantů v EU byl v mnoha zemích odsouzen a některé země jako Maďarsko a Polsko zcela tento plán odmítly. Maďarsko v loňském roce uspořádalo referendum, v němž drtivá většina Maďarů hlasovala pro zamítnutí návrhu.

Maďarsko a Slovensko podaly odvolání na Evropský soudní dvůr (ESD) a tvrdily, že dohoda o přerozdělení byla neplatná, neboť neměla jednomyslný souhlas členských států a jejich občanů.

Evropský soudní dvůr odvolání odmítl, ale Maďarsko a Polsko prohlásily, že budou i nadále odmítat tyto přistěhovalce.

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)

Není zde článek celý?