Reprezentace je dražší než FC Barcelona. Na Německo tak není vyprodáno

Fotbalová reprezentace se dnes utká s úřadujícími mistry světa z Německa. Na duel, který by měl být dlouho dopředu beznadějně vyprodaný, bylo ještě včera večer k dispozici více než 2000 vstupenek. Důvod je prostý. Lístek za branku stojí 890 korun, na boční tribunu 2 890 Kč. Tolik nestály ani ty nejlepší místa na zápasy základní skupiny loňského mistrovství Evropy ve Francii. Česko tak bude nejspíše jedinou zemí za posledních 10 let, která zápas se světovými šampiony nevyprodá.

Pro srovnání, nejlevnější lístek na ligový zápas hvězdami nabyté Barcelony seženete v přepočtu za 1 400 korun. Přesto, že sedíte na nejvrchnější tribuně stotisícového stadionu Camp Nou, jde o nezapomenutelný zážitek a peněz litovat nebudete. Za zmíněných 2 890 korun byste pak měli lístky do prvního patra v rohu stadionu. Pokud si chcete dopřát opravdovou lahůdku, na střetnutí základní skupiny Ligy mistrů mezi Barcelonou a posledním finalistou milionářské soutěže Juventusem, byly v prodeji nejlevněji lístky za 1900 korun.

Nebo také můžete vyrazit za téměř 3 000 korun do Edenu na českou reprezentaci. Hlavním lákadlem zápasu jsou němečtí mistři světa. Zda půjde v konfrontaci s českým národním týmem o reklamu na fotbal je ale otázkou. Za takové peníze přitom očekáváte, že zklamaní neodejdete.

FAČR se potýká po zastavení státních dotací s finančními problémy, a tak se rozhodla, že situaci vylepší tím, že ze zápasu vybere co nejvíce peněz. Odnesli to fanoušci, kteří mnohdy na utkání národního týmu chodí pravidelně, ale dát téměř 3 000 korun za jediný lístek, je pro ně zkrátka hodně. Čtyřčlennou rodinu by duel přišel na téměř 12 000 korun. Nejlevnější vstupenka na loňské mistrovství Evropy ve Francii stála přitom 650 korun.

V době, kdy FAČR jako celek čelí trestnímu oznámení v souvislosti se zneužitými státními dotacemi, nemá předsedu a česká reprezentace patří přinejlepším k evropskému průměru, to není právě nejlepší způsob, jak zlepšit jméno českého fotbalu. Do světa navíc poběží přímý přenos zápasu mistrů světa z Německa, na kterém budou stovky volných míst. Na stadionu, který má kapacitu 21 000 sedadel.

Není zde článek celý?