Rjabkov nazval „státním výtržnictvím“ jednání USA vůči RF

To, co se děje v USA ohledně ruských diplomatických objektů, to je státní výtržnictvím, na něž RF najde odpověď, řekl náměstek ministra zahraničních věcí RF Sergej Rjabkov.

„Pobuřujícím jednáním bylo prohledávání našich objektů: Generálního konzulátu v San Francisku, Obchodního zastupitelství ve Washingtonu, oddělení Obchodního zastupitelství v New Yorku. Americká strana se pokouší hezky mluvit při špatném chování, manévruje slovy a ne obsahem své politiky a tvrdí, že to jsou prohlídky, inspekce. Ne, je to prohledávání, domovní prohlídky“, řekl Rjabkov novinářům.

Zástupci amerických tajných služeb a bezpečnostních orgánů dosud neopustili budovu Generálního konzulátu v San Francisku.

„Nikdy dříve jsme se nesetkali s tak dalekosáhlým a ve všech směrech vyzývavým porušováním základních norem mezinárodního práva. Kohosi v minulých letech nazývali státním sponzorem terorismu. Já bych řekl, že to, co se děje, je státní výtržnictví“, dodal.

„Vyžaduje to určité porozumění, a proto nebudeme pospíchat s nějakými odpověďmi. V podstatě je složité v momentě, kdy se setkáváme s výtržníky, představit si, jaká by měla být reakce. Ale my najdeme tuto reakci“, dodal.


Není zde článek celý?