Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo USA k zastavení ničení rusko-amerických vztahů

Náměstek ruského ministerstva zahraničních věcí Sergej Rjabkov na setkání se zástupcem amerického ministra zahraničních věcí Thomasem Shannonem v Helsinkách vyzval Washington k zastavení ničení rusko-amerických vztahů a začít hledat řešení problémů.

„Vyzvali jsme k zastavení ničení rusko-amerických vztahů a podkopávání mezinárodního práva, což se rovná těžkým zločinům, a k tomu, přejít k hledání řešení nahromaděných ne naší vinou problémů,“ stojí ve zprávě, která byla publikována na stránce ruského ministerstva zahraničních věcí o výsledcích jednání ve finském hlavním městě.

V létě Moskva nařídila snížení počtu zaměstnanců v amerických diplomatických misích v Rusku o 755 lidí na 455 pracovníků. Takovým způsobem Moskva srovnala počet zaměstnanců amerického velvyslanectví v Rusku s diplomatickou misí RF v USA.

USA zase požádaly uzavřít konzulát Ruska v San Franciscu a dvě obchodní zastoupení ve Washingtonu a New Yorku. Ospravedlňují to snížením počtu příslušníků americké diplomatické mise v Rusku. V budově konzulátu proběhla prohlídka, ruské ministerstvo zahraničních věcí tyto události označilo za „chuligánské obsazení diplomatického majetku“ a za další porušení mezinárodních norem.


Není zde článek celý?